پرس حرارتی سایز بزرگ
پرس حرارتی سایز بزرگ

پرس های حرارتی بزرگ سایز ، در صنعت چاپ سابلیمیشن کاربردهای بسیار گسترده ای دارند . بنحوی که با پیشرفت صنعت چاپ در ایران بسیاری از تولید کنندگان در صنایع مختلف برای کارخانجات و کارگاه های تولیدی خود اقدام به خرید و تجهیز با این محصولات نموده اند .

دلخواه پرینت توانسته است با همت مهندسان ایرانی و برای اولین بار در ایران در سال ۱۳۹۳ در اقدامی شگرف ، تحقیقات خود را در باره این محصولات تکمیل نماید و را در این عرصه برای مخاطبین این محصول در ایران باز نماید .

تولید پرس های حرارتی بزرگ سایز دارای نکات بسیار مهمی می باشد و نیاز به تخصص و تجربه بسیار بالایی دارد . پرس های حرارتی بزرگ سایز دارای حساسیت بسیار بالاتری نسبت به نمونه های کوچک سایز میباشند و در تولید این محصولات باید به پایداری فیزیکی و کیفیت دستگاه توجه بسیار زیادی گردد .

پرسهای حرارتی بزرگ سایز نباید بعد از گذشت مرور زمان و سرد و گرم شدن پرس ، صفحه هیتر حرارتی شان تاب برداشته و چاپ را در اصطلاح کچل یا ابری نمایند ، همچنین عمر مفید قطعات و المنتها و جکها نیز دارای اهمیت بسیار بالایی میباشد چون اولا با تغییر کیفیت جک قیمت محصول بسیار کاهش پیدا میکند و کیفیت و ماندگاری قطعات نیز بسیار پایین میایند . و دوما در صورت استفاده از قطعات بی کیفیت پرس بعد از مدتی قطعا نیاز به تعمیر اساسی پیدا خواهد کرد . لذا ما در دلخواه پرینت بدلیل اینکه کیفیت را سرلوحه کار خود قرار داده ایم بهیچ عنوان به بهانه کاهش قیمت و رقابت در قیمت در بازار فروش ، کیفیت قطعات خود را کاهش نخواهیم داد ، هیچ ارزانی قطعا بی حکمت نخواهد بود .

ذکر این نکته حایز اهمیت میباشد که ، تمامی پرسها از بی کیفیت ترین پرس تا با کیفیت ترین آنها ، در لحظه و روزهای اول قطعا نتیجه مطلوبی خواهند داشت اما مشتری گرامی ، ماندگاری کیفیت چاپ و عمر طولانی دستگاه هست که نشانگر کیفیت و ساختار محصول مورد نظر میباشد .

پرس های حرارتی بزرگ سایز دارای چهار نوع مختلف در دسته بندی های زیر میباشند :

 •   دستی ( پرس با دست باز و بسته میشود )
 •  اتوماتیک اوپن (مگنتی یا نیمه اتوماتیک)
 • برقی ( جک با برق و بدون نیاز به کمپرسور کار میکند )
 •  پنوماتیک ( به کمپرسور نیاز دارد و جک ها بادی هستند )
 •  هیدرولیک ( جک ها با روغن کار میکنند )

کاربردهای پرس حرارتی بزرگ سایز  :

 • تیشرت
 • سابلیمیشن بر روی انواع پارچه رو مبلی و کوسن
 • پرچم
 • شال و روسری در ابعاد کوچکتر
 • بر روی لباس های نوزادی
 • رو بالشتی
 • لباس ورزشی
 • لباس مجلسی و زنانه
 • نگین و سنگ زنی بر روی لباس
 • چاپ مدیا برچسبی یا چاپ مدیا

پرس های حرارتی بزرگ سایز دستی

این پرس ها برای آن دسته از مشتریانی که به دنبال راه اندازی یک کارگاه کوچک با تعداد کار کمتر از ۵۰۰ عدد در رو هستند مفید میباشد . پرس حرارتی دستی بزرگ سایز با دست بسته و پس از گذشت زمان تنظیم شده توسط اپراتور آلارم زده و اپراتور اقدام به باز نمودن درب پرس و برداشتن متریال چاپ شده مینماید .

این پرس ها صرفا بصورت دستی باز و بسته میشوند که دارای دو مدل AM  و VM میباشند .

در مدل AM پرس بصورت زاویه دار و مشابه اتوی پرس باز و بسته میگردد و در مدل  VM پرس بصورت عمودی باز و بسته میشود .

هر دو پرس دارای دو مدل تک میزه و دومیزه و قابل ثبت سفارش در ابعاد زیر میباشند :

۴۰ در ۶۰ تک میزه و دو میزه
۵۰ در ۷۰ تک میزه و دو میزه
 ۶۰ در ۸۰ تک میزه و دو میزه
۱۰۰ در ۸۰ تک میزه و دو میزه

در سایر ابعاد این پرس ها بصورت کاملا سفارشی قابل طراحی و ساخت میباشند .

پرس حرارتی ۶۰ در ۸۰

پرس حرارتی ۶۰ در ۸۰

مقایسه پرس حرارتی دستی VM و AM

پرس حرارتی زاویه دستی یا AM جهت چاپ اجسام نازوک کاربرد بیشتری دارد ، فرضا مناسب جهت چاپ تابلو فرش و کاشی و ام دی اف نمیباشد ، در صورتیکه مدا عمودی دستی VM برای چاپ اجسام ضخیم تر نیز بسیار کاربردی و اساسا برای چاپ تابلو فرش بسیار دستگاه خوبی میباشد .
پرس حرارتی دستی عمودی بزرگ سایز در تمام سایز های خود قابلیت ارتقا و تبدیل به مدل پنوماتیک را دارد و شما میتوانید این پرس را بعدا در صورت افزایش تعداد کار در روز ، به مدل پنوماتیک ارتقا دهید .
هر دو پرس از نظر کیفیت قطعات و المنت ها و مدار برقی مشابه یکدیگر میباشند و تفاوت آنها فقط از نظر مکانیکی میباشد .
مدل عمودی از نظر مکانیکی و ساختار و قطعات مکانیکی دارای کیفیت بالاتری میباشد .
هر دو پرس دارای حالت تک میز و دومیز و قابل سفارش میباشند .

VM

پرس های حرارتی بزرگ سایز اتوماتیک اوپن :

این پرس های حرارتی از دسته دستگاه های چاپ حرارتی نیمه اتوماتیک میباشند . به این صورت که شما درب پرس را بعد از قرار دادن متریال در زیر آن با دست بسته و پرس بعد از گذشت زمان چاپ بصورت اتوماتیک  و بدون دخالت کاربر باز میشود .

این پرس ها دارای دقت بسیار بالایی هستند چون همانطوریکه میدانیم زمان در چاپ سابلیمیشن یک آیتم مهم برای تعیین کیفیت چاپ میباشد ، که در این دسته از دستگاه ها بدلیل اینکه بمحض تمام شدن تایم پرس خود بخود باز میشود لذا تایم بسیار دقیق میتوان تعیین نمود بهمین دلیل کیفیت کار بسیار بالا خواهد بود .

این دستگاه ها دارای طراحی صنعتی بسیار زیبایی نسبت به مدل های ساده دستی هستند . قیمت این محصولات نیز در مقایسه با پرس های تمام اتوماتیک (پنوماتیک و هیدرولیک) بسیار مناسب و این دستگاه ها برای کار تعداد بالا در طول یکروز بسیار کارایی بالا و عمر مفید بسیار طولانی دارند .

مزایای پرس حرارتی اتوماتیک اوپن (مگنتی ، نیمه اتومات )

پرس حرارتی مگنتی برای تعداد کار بالا در طول روز از پرس ساده دستی مناسبتر است و تا روزی حداقل ۱۰۰۰ عدد می توان با این دستگاه چاپ نمود .
دستگاه نیمه اتوماتیک مگنتی دارای ساختار ظاهری بسیار زیباتری در مقایسه با نمونه دستی ساده میباشد .
پرس حرارتی نیمه اتوماتیک برای مشتریانی که دارای کارگاه های کوچک در مناطق مسکونی هستند بسیار مناسب میباشد بدلیل اینکه این دستگاه مثل دستگاه پنوماتیک نیاز به کمپرسور باد ندارد چون کمپرسور های مورد نیاز برای دستگا